Karwia i okolice

                            KARWIA I OKOLICE

Karwia to maleńka osada turystyczna, którą charakteryzuje długi, prawie 3. kilometrowy dostęp do morza, a jej głównym walorem jest najszersza w okolicy piękna, piaszczysta plaża. Na jej obrzeżach za pasmem wydm rozciąga się wiecznie zielony sosnowy las, który niczym mur chroni i oddziela tę „spokojną oazę” od ulicznego gwaru i zgiełku.

Zamek w Krokowej ok. 8 km

Zamek w Krokowej znajduje się w samym sercu Kaszub, zaledwie 8 km od piaszczystych plaż w Dębkach i Karwi. Goście mogą wybrać się na spacer do pięknego parku z szerokimi alejkami, romantycznym mostem i ogrodem włoskim
      

Jezioro zyskało sławę , gdy próbowano  w jego okolicy zbudować pierwsza w Polsce elektrownię jądrową. Dno jeziora znajduje się poniżej poziomu morza. Rzeka Piaśnica łączy jezioro z odległym o 4 km morzem. Silne wiatry i położenie jeziora tworzą dobre warunki do uprawiania windsurfingu czy kitesurfingu.

Cysterski kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu ok. 13 km.
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu jest najcenniejszym zabytkiem gminy Krokowa i jednym z najcenniejszych  obiektów północnych Kaszub. Kompleks składa się z kościoła  z krużgankami, budynku klasztornego oraz plebanii. Najcenniejszym zabytkiem kościoła jest Pieta pochodząca z ok. 1430 roku.

Wybrzeże klifowe w Jastrzębiej Górze ok. 7 km.

Klifowy brzeg  w Jastrzębiej Górze położony jest na wysokości 32,8 m n.p.m. Klifowe wybrzeże oddziela miejscowość od plaży. Na zboczach klifu rośnie bukowy las.To unikatowe miejsce podlega ochronie. Na stromym zboczu klifu utworzono rezerwat krajobrazowy „Przylądek Rozewski”

Fokarium w Helu  ok. 50 km.
Fokarium w Helu jest jednym z nielicznych w Europie tego typu obiektów, w którym możliwa jest obserwacja fok szarych. Fokarium jest częścią Stacji Morskiej – naukowej placówki terenowej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego.

Stadnina koni w Białogórze ok. 25 km.
Stadnina Koni w Białogórze to ośrodek hodowli koni założony w 1989 roku.  Prywatny ośrodek  kontynuuje wieloletnią tradycję polskiej hodowli koni. Każdego roku przychodzą na świat źrebaki rasy trakeńskiej. Dla doświadczonych jeźdźców dostępne są jazdy w terenie, galopy po plaży i pobliskich lasach z naturalnymi przeszkodami.

Wieża widokowa „Kaszubskie Oko” w Gniewinie ok. 29 km.
Wieża widokowa Kaszubskie Oko wraz z iglicą liczy sobie 44 metry wysokości. By podziwiać widok na Morze Bałtyckie oraz morenowe wzgórza Jeziora Żarnowieckiego wystarczy wjechać 36 m  windą lub pokonać  212 schodków.

Skansen w Nadolu ok. 26 km.
Skansen w Nadolu to zagroda gburska z bogatą kolekcją narzędzi i sprzętów rolniczych z początku XX wieku, które używane były na tych ziemiach. W chacie obejrzeć można m.in. oryginalny piec zwany czarną kuchnią, meble czy nadal działający warsztat tkacki.

Muzeum Ziemi Puckiej w Pucku
  ok. 24 km.

Muzeum Ziemi Puckiej skupia zbiory w trzech działach: archeologicznym, historycznym i etnograficznym. Na wystawie archeologicznej zobaczyć nożna m.in. brązowy skarb z Władysławowa (m.in. naramienniki, tarczki spiralne, sierp, sztylet), najstarsze narzędzia krzemienne, naczynia.

Ekspozycja historyczna pozwala poznać m.in. dzieje średniowiecznego Pucka, historyczną rolę miasta w morskiej polityce władców polskich
.

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie  ok. 31 km.
Wśród zabytków muzeum najcenniejszą grupę stanowią zabytki piśmiennictwa kaszubsko-pomorskiego, które przedstawiają bogactwo wiedzy o regionalnej kulturze. Są to m.in.: rękopisy, unikatowe dokumenty. W bogatych zbiorach muzeum prezentowane są jeszcze m.in.: materiały drukowane i rękopiśmienne oraz instrumenty muzyczne.

Pole golfowe Sierra Golf Club  ok. 32 km.
Kompleks Sierra Golf Club położony jest w Pętkowicach koło Wejherowa i zajmuje powierzchnię  82 ha. Sierra Golf Club posiada pełnowymiarowe 18-to dołkowe pole golfowe. Do dyspozycji zawodników jest 38 samobieżnych wózków golfowych z nowatorskim systemem „Golf GPS”, który pomaga poprzez wyświetlanie map, odległości, lokalizacji gracza, wyników, informacji i porad. Na terenie kompleksu znajduje się dom klubowy z kawiarenką, sklepem z akcesoriami.

Gdynia – Akwarium Gdyńskie, Skwer Kościuszki, Dar Pomorza, ORP Błyskawica
 ok. 51 km.

W Akwarium Gdyńskim prezentowane są niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata. Wśród tysięcy okazów wodnej fauny i flory zobaczyć można m.in.: rekiny, piranie, koniki morskie, żółwie, węże czy koralowce. Dar Pomorza zaliczany jest do grona najpiękniejszych zachowanych jednostek żaglowych na świecie. Trzymasztowy żaglowiec szkolny nazywany „ Białą Fregatą”
ORP Błyskawica jest najstarszym na świecie okrętem tej klasy. Słynny niszczyciel przetrwał jako jeden z nielicznych czynny udział w II wojnie światowej.

Molo w Sopocie ok. 49 km.
Wizytówką Sopotu jest molo- słynny, najdłuższy w Europie drewniany pomost spacerowy  o długości 511,5 m.

Gdańsk – Bazylika Mariacka, ulica Długa i Długi Targ, Fontanna Neptuna ok. 76 km.
Główne Miasto stanowi serce Gdańska i jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów. To tu znajduje się symbol Gdańska- fontanna Neptuna.  Niesamowitych wrażeń dostarczy spacer dawnym Traktem Królewskim – od Złotej Bramy przez ulicę Długą i Długi Targ do Zielonej Bramy.

Muzeum Zamkowe w Malborku ok. 130 km.

Wpisany w 1999 roku na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO zamek w Malborku to największy europejski zamek z cegły.

Atrakcyjność zabytkowej budowli zwiększają zbiory militariów, zabytków archeologicznych i architektonicznych, a także kolekcje wyrobów z bursztynu należące do jednych z najcenniejszych na świecie.

 

Ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym  ok. 64 km.
Słowiński Park Narodowy z niezwykłą florą i fauną zaliczany jest do największych osobliwości Europy. Od 1977 r. widniej  na liście światowych rezerwatów biosfery UNESCO. Miejsce urzeka niepowtarzalnością i różnorodnością krajobrazowo-przyrodniczą.  Piaszczyste, ruchome wydmy tworzą niezwykły pustynny krajobraz.

S
tadnina koni w Białogórze ok. 26 km.
Stadnina Koni w Białogórze to ośrodek hodowli koni założony w 1989 roku.  Prywatny ośrodek  kontynuuje wieloletnią tradycję polskiej hodowli koni. Każdego roku przychodzą na świat źrebaki rasy trakeńskiej. Te szlachetne konie o spokojnym charakterze i wytrzymałych nogach są wysoko cenione w Europie Zachodniej i Krajach Nadbałtyckich.

Trasy rowerowe

Wybrzeże Bałtyku we wschodniej i centralnej części to wydmy piaskowe, natomiast po stronie zachodniej klify i strome urwiska. Nad Bałtykiem znajduje się duża ilość kurortów skupiających w okresie letnim rzesze wczasowiczów.

Miejscami na bazę wypadową  na Pomorzu może być praktycznie każda miejscowość turystyczna.

Bardzo rozwinięta infrastruktura turystyczna tego regionu dostarczy rowerzyście wszystkiego co potrzebuje. Wzdłuż wybrzeża wiedzie międzynarodowa trasa rowerowa R-10 o umiarkowanym stopniu trudności (trekking/cross). Trasą tą można przejechać całe wybrzeże np. od wschodniej do zachodniej strony.

Trasa R-10 przebieg na terenie Polski

Świnoujście Międzyzdroje Dziwnów Rewal Kołobrzeg Mielno Darłowo Jarosławiec Ustka Łeba Władysławowo - Puck - Błądzikowo - Rzucewo Gdynia Sopot Gdańsk Elbląg Frombork Braniewo Gronowo

     
  ●  Noclegi nad morzem
 
      Atrakcje w okolicy
Kliknij na mapie aby powiększyć

                    źródło:                 
   http://www.poznaj3miasto.pl


Zamek w Krokowej


Gniewino - Wieża widokowa


Jezioro Żarnowieckie

Pole golfowe Sierra Golf Club


Akwarium w Gdyni


Fokarium w Helu


Zamek wMalborku


Molo w Sopocie


Gdańsk - fontanna Neptuna


Gdynia - Dar Pomorza


Ruchome wydmy w parku Słowińskim

 

Karwia to znana miejscowość letniskowa w województwie Pomorskim, oddalona tylko o 5 km od Jastrzębiej Góry. Piękne szerokie i piaszczyste plaże przyciągają wielu turystów dla których Karwia oferuje duży wybór miejsc noclegowych o zróżnicowanym standardzie - pokoje gościnne, noclegi, apartamenty, kwatery prywatne, pokoje do wynajęcia kameralne pensjonaty, domy wypoczynkowe oraz ośrodki wczasowe a dla miłośników caravaningu - pola namiotowe. Karwia posiada bezpośrednie połączenie PKS z Jastrzębią Górą, Gdynią i Władysławowem. Na miejscu jest poczta, punkt apteczny, kościół oraz wiele sklepów i barów.

 Plan Karwi